Dimittender fra Handelsgymnasiet og Teknisk Gymnasium i Silkeborg

1. juli 2021, 10.15

STUDENTER: 215 elever er nu dimitteret fra Handelsgymnasiet HHX på College 360 i Silkeborg med et årgangsgennemsnit på 7,46. Det højeste gennemsnit var 12,5

67 elever er dimitteret fra Teknisk Gymnasium HTX på College 360 i Silkeborg. Her var Årgangsgennemsnit 7,67, mens det højeste gennemsnit var 11,6

Studenter på Handelsgymnasiet 2021.

3A:

Victor Gade Amstrup

Frederik Bjerregaard Carstensen

Sebastian Kolze Changizi

Anders Brændsgaard Dahl

Michelle Dohn

Kristina Ernst

Niels Kirkegaard Røgild Friis-Topholm

Oscar William Fuglsang

Filippa Løvstrup Hundebøll

Lucas Udengaard Jensen

Emil Waldemar Junge

Rasmus Langkjær Knudsen

Christian Kudsk

Tobias Bach Larsen

Lasse Bak Laursen

Maja Munch Laursen

Anton Holch Leth

Christian Glargaard Lorentzen

Nanna Bøgild Lundahl

Freya Kjær Madsen

Christine Næss-Schmidt Mølgaard

Thea Amalie Nielsen

Tobias Alby Nissen

Cathrine Emilie Næss-Schmidt

Niclas Holm Pedersen

Kasper Davidsen Rytter

Oskar Schaufuss

Mads Sonniksen

Nikolai Gutjahr Thomsen

Anne Bay Østergaard

3B:

Line Tejsen Arevad

Joakim Bomholt Broch

Eline Duelund Esbensen

Frederikke Kragelund Foget

Cille Sloth Hansen

Julie Paarup Hansen

Knud Gustav Hede Hansen

Sophia Slott Helle

Maria Lykke Jepsen

Marie Petri Johansen

Victoria Anika Baltzer Kærstrøm

Freya Holmgaard Nørlem

Thomas James Pedersen Oldaker

Lotte Lund Schultz

Jacob Skovbjerg

Jacob Smed

Emma Juul Sundwall

Daniel Lindblad Sørensen

Frederik Steen Sørensen

Tore Thomasberg Sørensen

Ilayda Tekin

Valdemar Alexander Jørck Vater

3C:

Jacob Bredvig Andreasen

Rasmus Haugaard Birch

Kasper Filtenborg Bjerregaard

Maria Thor Kettler Christensen

Michael Lindgård Christensen

Mia Holst Enevoldsen

Julie Barrett Henckel

Jonas Grand Hermansen

Amalie Isager-Nielsen

Kasper Bertram Jensen

Mads Bagger Korsholm

Maria Mindedahl Pedersen

Søren Lund Pedersen

Kristine Pinholt

Jakob Rasmussen

Jakob Boserup Riis Rasmussen

Lisa Beck Rasmussen

Kenney Tang

Sabina Kim Thygesen

Martin Tvede

Mikkel Lyngsøe Østergaard

William Bilgrav Østergaard

3D:

Maja Fønsskov Skovbjerg Andersen

Jonas Schulz Bjørn

Selena Boesgaard

Tobias Villumsen Christensen

Gustav Winther Damsgaard

Victor Dyrehauge

Marcus Würtz Hansen

Magnus Vestergaard Hejselbæk

Celina Madelaine Henriksen

Nicolaj Hornskov

Lærke Rieland Haakonsson

Rasmus Schilling Jensen

Christian Weirauch Johansen

Kacper Larsen

Christian Loftlund Lilholm

Lærke Overby Meyer

Victor Bang Pedersen

Cecilie Røge

Simon Schmidt

Mikkel Rud Søgaard

Freja Brandt Thomsen

Mads Palsgaard Wyrtz

3E:

Emma Agerholm

Helene Marie Andersen

Josefine Krøjer Barreth

Michella Brix

Matilda Marcelle Djaba

Rasmus Stig Nørgård Jensen

Christian Brask Kinch

Jens Paaske Klausen

Lukas Hornbek Storgaard Madsen

Mathilde Nørgaard Madsen

William Hornbek Storgaard Madsen

Mathias Mikkelsen

Andreas Bak Skov Nielsen

Andreas Kvist Nielsen

Malou Isabel Park

Cecilie Sigård Pedersen

Simon Peerstrup Greve Hvidbjerg Pedersen

Juliane Vilstrup Roien

Madeleine Sandell

Alexander Hovgaard Serup

Mette Svane Sørensen

Daniel Tang-Henriksen

Tobias Bjørn Tholstrup

Caroline Lehmann Thrane

Simon Setov Tolderlund

3F:

Marcus Bøge Andersen

Kenneth Vissing Jensen Avendano

Christoffer Hune Brobak

Oliver Christensen

Nikolai Maintz Ekerts

Nariman Emadi Khalil Abadi

Niklas Friis-Larsen

Gabriel Demirci Hølmer-Hansen

Jasmin Fauendal Jensen

Jeannet Djurslev Jørgensen

Cecilie Kjellerup Kristensen

Tobias Røntoft Kristensen

Isabella Vittrup Larsen

Hamse Muktar Mahdi

Julie Lundgaard Mejdahl

Emma Graversgaard Nielsen

Nicolai Sand Nørgaard

Marko Pavlovic

Andreas Roed Petersen

Andreas Juul Vedel Schøler

Nicki Ytting Trier

3G:

Daniel Jakobsen Aurbo

Kathrine Kiel Grud

Michael Martin Secher Jensen

Gustav Langhorn Kriegbaum

Albert Frølund Kristensen

Thomas Lundtoft Kristensen

Magnus Ries Langkjær

Anna Vestergaard Madsen

Magnus Mortensen

Mads Bomholt Nøhr

Emma Nellemann Olsen

Marcus Chatur Pallesen

Ane Skøtt Rasmussen

Jakob Guldager Rasmussen

Malte Märcher Rasmussen

Karoline Nørgaard Rostrup

Philip Søholdt Heder Rødgaard

Jonas Schjønning

Thomas Peter Pind Schmidt

Julius Bilgrau Sejersen

Oscar Carlo Skødeberg

Charlie Hovland Stochholm

Benjamin Sørensen

Mikkel Elsberg Thomsen

Elias Hägerstrand Winberg

3H:

Marco Obarzanek Biller

Maja Overgaard Gosvig

Michelle Kirkegaard

Johan Bendix Keller Klitgaard

Palle Wegener Kristensen

Rikke Engedal Lau

Kristian Krogsdahl Laursen

Mathias Møller Lytje

Oscar Bovbjerg Malmros

Marc Rask Holmslykke Mogensen

Christian Lund Ishøj Nielsen

Josefine Knop Olesen

Emma Meng Poulsen

Asger Nedergaard Rasmussen

Magnus Bruun Rasmussen

Kasper Dyhr SAND

Magnus Voldbye Thornfeldt

Sebastian Timmermann

Jeppe Bechmann Trier

Brynja Steinicke Würtz

Jonas Munk Østergaard

Lukas Nørskov Østergaard

3I:

Simon Ladefoged Møller Andersen

Christine Brunsborg

Louise Brændstrup

Benjamin Kolze Changizi

Amalie Maria Niebuhr Erikson

Victor Vilhelm Graugaard-Jensen

Julie Aurelius Trads Hansen

Laurits Moos Hansen

Frederikke Skovsen Hjorth

Mathilde Møller Jensen

Alex Daler Khalil

Cecilie Kornum

Lea Bro Kynde

Jeff Nørgård Langvad

Maria Sønderbo Nielsen

Christina Elkjær Nørgaard

Carl Emil Mandrup Olesen

Frederikke Nørgaard Pedersen

Mia Silvia Roberts

Thomas Rose

Cecilie Thykjær Skals

Frederik Felipe Krogh Sloth

Alberthe Bjerregaard Steinlein

Signe Rørbæk Villumsen

Victor Øllgaard Wienberg

Lærke Bjerregaard Ælmholdt

Studenter på Teknisk Gymnasium 2021

3V:

Amalie Bruhn Abildgaard

Celena Andersen

Thilde Wei Drachmann

Freja Rydborg Gregersen

Andreas Toft Hansen

Peter Skov Lauritzen

Nicolej Lynge Steffensen

3Y:

Frederik Hemberg Bluhme

Morten Brønd

Robin Rosgaard Hamann

Tobias Harry Jensen

Kilian Kraus

Siff Tang Lassen

Lucas Linde Nissen

Mads Lunde Rold

Anders Hultquist Steengaard

Rasmus Møller Sørensen

Tobias Sørensen

Clara Kempel Tolderlund

3X:

Svend Amdi

Kristian Bangshaab

Nikolai Elkjær Boesen

Lukas Back Bryld

Mads Anderberg Caspersen

Esben Dam Cramer

Sander de Waal

Daniel Puhakka Egholm

Jonas Lund Jacobsen

Mads Salling Lang

Marcus Baastrup Laursen

Tea Mathilde Lyngby Laursen

Nhat Long Le Hong

Esben Andreas Madsen

Nataniel Fog Martinsen

Felix Hannibal Olsen

Maria Nørby Rasmussen

Alexander Rene Refshauge

Casper Steffensen

Rasmus Tang Sterup

Malthe Juul Stokholm

Andreas Lau Tamsen

Mikkel Thomsen

Thorbjørn Aaskov Valentin

Chutimar Wisawaphalanont

Jonas Edelholt Wulf-Andersen

Thor Ivarsen Østergård

3Z:

Frederik Vig Andersen

Julie Bach

William Normann Bjerregaard

Bjørn Drachmann

Asbjørn Rysgaard Eriksen

Marc Jensen

Viktor Langkjær Jensen

Alexander Balsløw Kjær

Oliver Balsløw Kjær

Alex Lange

Asger Bjørn Thue Lindhardtsen

Emilie Sofie Louring

Caroline Mogensen

Josefine Vium Juul Nielsen

Christopher Vella Ottosen

Victor Bakkestrøm Poulsen

Thorbjørn Rask

Frederik Søndergård Rasmussen

Simon Mølby Soelberg

Tobias Hviid Vestergaard

Marie-Louise Würtz

Indlæser debat...