Konfirmationer

Udgivet:25. april 2018, 11.40

Læsetid:9 minutter

Følgende konfirmeres af Dorthe Gudmund Larsen i Ry Kirke fredag den 27. april kl. 9.30:

Stine Skovbo Almind

Malte-Emil Hampen Andersen

Noah Tabermann Dalgaard Andersen

David Brunsbjerg Christensen,

Cecilia Rosendal Hesselvig

Tobias Kjærsgaard Jensen,

Alma Forsingdal Kristensen,

Magnus le Fevre Melgaard,

Anne Margrethe Stenager

Følgende konfirmeres af Jesper Hanneslund i Ry Kirke fredag den 27. april kl. 11.00:

Gustav Hedegaard Flø

Frederik Sønderskov Frøslee Ibsen

Noa Fischer-Christensen

Alfred Morten Lauesen

Karen Lyngs Pedersen

Signe Brandt Christensen

Signe Thøgersen

Katrine Ny Engedahl Vestergaard

Sarah Struwe Bertelsen

Marie Eide Rambøll

Esther Magnussen

William Duus Christensen

Følgende konfirmeres af Dorthe Gudmund Larsen i Ry Kirke lørdag den 28. april kl. 9.30:

Ditte Hummelmose Tokkesdal

Mathilde Håse Albertsen,

Anton Haarup Bendixen

William Lyng Bjerre

William Ingemann Brandt

Emily Rose Ellemann Duke

Mikkel Emil Eskildsen

Ida Marie Friislund

Frederikke Johanne Mølbæk Graversen

Thea Louise Bastholm Hentzer

Alvilda Høegh

Anne-Line Krarup Knudsen

Ida Marie Kousgaard Kristensen

Anton Villemoes Larsen

Victor Højvang Thøgersen Mann

Signe Lydiksen Mathiesen

Filippa Autrup Nedergaard

Rebekka Eliza Pejtersen

Frederik Agersnap Pilgaard

Samuel Linnebjerg Rasmussen

Celina Permin Rugaard

Elias Lund Wildau Rørbæk

Jonathan Lund Wildau Rørbæk

Liv Graulund Winther

Liv Alberte Sandahl Ørskou,

Følgende elever fra Gudenåskolen konfirmeres af Jesper Hanneslund i Ry Kirke lørda den 28. april kl. 11.00:

Tilde Middelhede Møller

Amalie Aviaja Fisker Mejnertz

Alvilda Maagaard

Majken Broch Povlsen

Nanna Bang Olesen

Christian Strunge Jensen

Tobias Elkjær Flugt

Malthe Strømgaard- Eriksen

Sebastian Venø Kashi

Robin Overgaard Jensen

Axel Nyegaard Lambertsen

Alma Thorun Gunnarsdottir Glerup

Simon Christian Vand

Josephine Stengaard Aagaard

Laura Justesen

Sigrid Libak Jørgensen

Jakob Rønneholt Jonassen

Martin Nicklas Sørensen

Sebastian Berthold Stoltenborg

Leah Katrine Bech

Albert Erik Emil Petersen

Bertil Viggo Emil Petersen

Anna Sophie Dalgård Johansen

Følgende konfirmeres af Jesper Hanneslund i Ry Kirke søndag den 29. april kl. 10.00:

Vilmer Eijgendaal Gravesen

Kia Ipsen Damholdt

Marie Juul Markussen

Esben Linnemann Kahl

Valdemar Kristian Ingerslev

Camilla Vigh Markvardt

Freja Liv Kjær Mikkelsen

Kristoffer Nonbo Weigelt Rasmussen

Esther Amalie Staldkarl Bentsen

Anders Milsgaard

Lærke Grønborg Vigh

Sara Sørup-Thomsen

Isabella Monberg Johansson

Klara Bech Valeur

Josefine Holmstrøm Platt

Anton Aage Lundsgaard

Emma Olivia Nordstrøm Gissel

Følgende konfirmeres i Tulstrup Kirke fredag den 27. april kl. 10.00:

Philip Bjerregaard Arbjerg

Gustav Kæseler Bertram

Danny Rahbek Hvid Bøgedal

Oscar Brøgger Børglum

Tobias Dalgas Casper

Mathilde Date Gadeberg

Rasmus Hollensberg Hansen

Johan Vinther Karlskov

Sebastian Kvist

Georg Odgaard Locht

Alexander Bødker Overgaard

Mathias Østerbol Pedersen

Simon Broch Petersen

Simon Storm Randrup

Alex Weigelt Rasmussen

Mads Riis

Tobias Søndergaard Wildenhoff

Andreas Thuun-Petersen

Asger Thuun-Petersen

Følgende konfirmeres i Låsby Kirke lørdag den 28. april kl. 10.00:

Zakarias Lundum Levisen

Christoffer Vorup Jensen

Patrick Cronholm Andersen

Nikolai Møller Andersen

Jess Egeberg Johnsen

Markus Kaa Bach

Følgende konfirmeres i Låsby Kirke søndag den 29. april kl. 10.00:

Iben Huulbæk Andersen

Marie Fogdal Lind

Johanne Marie Mortensen

Julie Stylsvig Laursen

Kasper Damborg Flugt

Martha Søe Enig

Jan Hoeck Grønbech

Signe Helene Pedersen

Benjamin Lauridsen

Bertram Poulsen

Noah Flensborg Winther

Mikkel Lagoni Rasmussen

Trine Ekkelund Pedersen

Jonathan Vestergaard Ibsen

Mads Bruun Bjerre

Hjalte Laurits Frederiksen

Sandra Mandrup Jongnok Frandsen

Oscar Blak Nikolajsen

Yulia Ivanova Metodieva

Julie Dupont Høj

Victor Dupont Høj

Andreas Kjær

Benjamin Mortensen

Følgende konfirmeres i Låsby Kirke søndag den 29. april kl. 11.00:

Nicolai Møller Jensen

Mie Borchmann Bøgeskov

Maja Schmidt Hald

Mikkel Brøndberg Jørgensen

Matias Viborg Andersen

Oliver Rosenberg Andersen-Risager

Oliver Svendsen

Magnus Juul Nielsen

Martin Holmgaard Poulsen

Josefine Hinnerup Poulsen

Nikoline Hinnerup Poulsen

Filippa Øris Højbjerg

Frederik Sandahl Pedersen

Simon Ments Andersen

Emma Märcher

Følgende konfirmeres i Dover Kirke søndag den 6. maj kl. 10.00:

Emma Elena Babanto Berthelsen

Liva Birk

Helene Fabricius-Haunstrup

Sofie Nybro Grimstrup

Sisse Mildahl Hammershøj

Victoria Byskov Holm

Mikkel Rohde Højgaard

Oscar Thorpstrup Jensen

Lillie Hvidberg Jørgensen

Kasper Kjeldsen

Magnus Kasper Mikkelsen

Sidsel Alberte Mikkelsen

Cecilie Kückelhahn Nilson

Rebekka Hvam Pedersen

Julius Lund Rasmussen

Freja Buus Strandgaard

August Fisker Søndergaard

Papaya Thierry

Kamille Yde Wenneberg

Følgende konfirmeres i Sankt Sørens Kirke, Gl.Rye, torsdag den 10. maj kl. 9.00:

Agnes Frydensbjerg Pedersen

Agnes Woge Hammerich

Alberte Nikoline Kongsbach Laursen

Anders Kallestrup Mikkelsen

Andreas Reersø van Uden

Arthur Kristoffer Pilgaard Gertz

Asger Høgh Braderup Olsen

Emma Caroline Hougaard

Emma Lysholt

Jonas Hald

Jonathan Pank Iversen

Julie Sørensen

Kamma Bønsdorff Clausen

Katrine Leth

Line Lund Bülow

Marcus Rundell

Naja Højfeldt Rathje

Sebastian Pank Iversen

Simon Blegebrønd Gosvig

Valdemar Lau Vejsgaard Bugtrup

Følgende konfirmeres i Sankt Sørens Kirke, Gl.Rye, torsdag den 10. maj kl. 11.00:

Andrea Skousborg Zielke

Anna Xenia Lundstrøm

Jacob Monggaard Bylling

Jasmin Lund-Rasmussen

Julie Mathiesen Scaglione

Karl Magnus Søgård Rasmussen

Lukas Hørmann Svensson

Magnus Bergholt Permin

Maria Kielstoft Skaar Jacobsen

Marie Esther Ellegaard

Nicolai Kian Lodahl Gotthardsen

Oskar Højlund Hoe

Patrick Rich Ketley

Pauline Ingrid Hjulmann-Jensen

Sarah Riber

Simone Damgaard Fischer

Smilla Tesfaye Tange

Sophia Bøgelund Larson

Følgende konfirmeres i Sjelle Kirke søndag den 29. april kl. 10.30:

Anine Juul Andersen

August Elvstrøm

Valdemar Elvstrøm

Håkon Thomasen Fjellstad

Jonas Thorsted Frederiksen

Yonas Gaardmand

Noah Sandor Ganzhor

Emilia Hauberg

Dominic Brunnert Holmelund

Asta Bjerregaard Høyer-Nielsen

Sille Kofoed Illner

Olivia Ambrosius Jakobsen

Freja Vind Jepsen

Theodor Thoede Markman Larsen

Tobias Madsen

Mikkel Gyllensten Nielsen

Jonas Nørgaard

Daniel Flemming Toustrup Sparre

Anna Fain Steenbach

Asbjørn Tikjøb

Maja Vaarmark,

Følgende konfirmeres i Skivholme Kirke søndag den 6. maj kl. 9.30:

Magnus Christian Alrø Andersen

Mie Rask Bøgh

Daniel Ravn Dam

Kristian Skorstengaard Hegelund

Rasmus Hampen Jakobsen

Simon Haumann Lund-Thomsen

Nadja Nygaard Mathiesen

Simon Horsted Paarup Nielsen

Aleksander Østergaard Nielsen

Magnus Frønsdal Toft

Anna Liva Yazdani

Følgende konfirmeres i Skivholme Kirke søndag den 6. maj kl. 11.00:

Ida-Sofie Møller Andersen

William Bendixen

Tobias Fjeldsted Fredslund

Lærke Munk Jacobsen

Julie Bang Jensen

Følgende konfirmeres i Skjød Kirke søndag den 29. april kl. 10.00: :

Magnus Pugholm Busborg

Jakob Møller Hansen

Berttram Lund Hoffmann

Lea Hvidtfeldt Jørgensen

Tea Gredemann Kiil

Michael Bergreen Nielsen

Anna Egeludn Olsen

Silje Omann Pedersen

Mille Marie Rosenkvist Thomsen

Jakob Willumsen

Følgende konfirmeres i Hvorslev Kirke søndag den 29. april kl. 11:

Martin Lund Olesen

Joachim Gjerulff

Frederik Holm Hansen

Følgende konfirmeres i Vellev Kirke søndag den 29. april kl. 9.30:

Maiken Dalsgaard Pedersen

Kristina N. Andersen

Marcus A. Sørensen

Marcus Søndergaard Bak

Mark Kristiansen Pedersen

Mettemarie Dahlskov Bitsch

Michelle Hadberg

Mille Andersen Fisker

Natasja Thorgård Wilhelmsen

Sabrian Aagaard Vejrup

Dicte Fabricius Thorsen konfirmeres i Gerning Kirke store bededag fredag den 27. april kl. 10.30.

Følgende konfirmeres i Grønbæk Kirke søndag den 29. april kl. 10:

Søren Skjødt Lind

Oliver Schjørmann Andersen

Gertrud Sofie Fischer-Nielsen

Jens Lindgaard Pedersen

Marie Helene Risom Brandt Nielsen

Victor Heiberg Lund Andersen

Jacob Lau Dahlmann

Daniel Ejsing Hvid

Mikkel Hjorth Madsen

Mathias Berg Jensen

Sara Marie Riemenschneider

Mai Marie Andersen

Nicklas Venø Hansen

Mathilde Bech Bøgh Kristensen

Følgende konfirmeres i Ans Kirke lørdag den 5. maj kl. 10:

Jeppe Visgaard Løyche

Mark Christopher Hansen

Oliver Stabell

Sigurd Bay Dahl

Sara Knudsen

Lukas Alexander Dalgas

Følgende konfirmeres i Ans Kirke søndag den 6. maj kl. 10:

Gustav Dahlmann Birch

Stine Skov Nielsen

Jonas Høgh Nielsen

Magnus Kristiansen

Jeppe Fregerslev

Maya Dyrbye Kristensen

Andreas Søgaard Villumsen

Chili Leticia Egeris Holmelund

Nikolai Kandelsdorff Liboriussen

Ingrid Bødker Frank

Mikkel Østergaard Madsen

Maja Stenstrup Matzen

Simon Kastbjerg Odgaard Nielsen

Mia Lynderup Mouritsen

Anna Braad Haugaard

Anna Risager Geertsen

Philip Fangel

Alexander Møller Færgemann

William Løkke Mehlsen

Theodor Dybkjær