Konfirmationer i Sejs-Svejbæk, Dybkær, Them og Brande Kirker

8. september 2020, 13.00

Følgende konfirmeres af sognepræst Marie Vestergaard ved konfirmationsgudstjeneste i Sejs-Svejbæk kirke lørdag den 12. september kl. 11.00:

Ellis Nørbjerg

Gustav Rosendal Kristensen

Magne Neubert

Tor Højland

Vedel Bøgh

Følgende konfirmeres af sognepræst Hans Marstrandved ved konfirmationsgudstjeneste i Sejs-Svejbæk kirke lørdag den 12. september kl. 13.00:

Stine Vestergaard

Lambæk Magnus

Emil Gjerulff Mikkelsen

Jonatan Borreskov Riberholt

Andrea Filippa Lund Bæk

Bertram Blidegaard

Ellen Deluran Errboe

Ved konfirmationsgudstjeneste i Dybkær Kirke lørdag den 12. september kl. 9.30 konfirmeres:

Clara Løwe Christiansen

Clement Birch Hosbond Johansen

Dicte Brønning Kissow

Ditte Skov Hansen

Elias Luke Jakobsen

Emma Haugaard Juncher Pedersen

Emmelie Kidmose Barslund

Josefine Julie Münsberg

Katrine Kidmose Barslund

Leah Elisabeth Vejlgaard Due

Lærke Skøtt Godiksen

Mike Palludan Hellegaard

Mikkel Friis Kristensen

Nanna Vittrup Rindel

Sigurd Steen Pedersen

Ved konfirmationsgudstjeneste i Dybkær Kirke lørdag den 12. september kl. 11.30 konfirmeres:

Albert Skovby Tonic Johansen

Christian Malthe Rantil Smith

Clara Ingemann Schmidt

Filippa Dam Jacobsen

Freya Skovlod Hattesen

Isabella Sandholm Nielsen

Johanne Nordendahl Kristiansen

Linea Kolding Nederby Mathiesen

Markus Birk Jakobsen

Martin Andersen Øvre

Mathias Skovgaard Jørgensen

Nanna Bæk Mikkelsen

Oskar Guldberg Schmidt

Victoria Amalie Borup Jensen

Ved konfirmationsgudstjeneste i Dybkær Kirke lørdag den 19. september kl. 9.30 konfirmeres:

Alma Blenstrup Pind

Anna Blichfeldt Brodersen

Calvin Tjell Garval

Freja Friis Højer

Gustav Illeborg Jacobsen

Jesper Schwartz Jensen

Julie Helena Beck Nielsen

Katrine Munk Zacho

Kaya Johanne Andersen Moeslund

Laura Thorsø Ingerslev

Line Møller Nygaard

Loui Heller Sørensen

Louise Klein Jensen

Marcus Noppenau Andersen

Oliver Hyllegaard Gulbæk

Patrick Borrits Nielsen

Sofia Mikkelsen

Sofie Jensen

Tobias Lund Vestergaard

Ved konfirmationsgudstjeneste i Dybkær Kirke lørdag den 19. september kl. 11.30 konfirmeres:

Albert Vigh Klausnitzer

Astrid Bendix Holmgren

Freja Friis Søgaard

Gustav Frost Christensen

Hákon Snær Møller Jensen

Jeppe Nørrelund Strib

Julie Østergaard Jørgensen

Kristoffer Østergaard Hansen

Laura Fiona Beck Nielsen

Mads Svenstrup Riemenschneider

Maja Kikanovic

Maja Skou Søgaard

Martine Kynde Schaltz

Mathias Møller-Jensen

Mathilde Busch Nielsen

Mikkel Grøndal Henriksen

Philip Sørensen

Rasmus Lemmergaard Hansen

Sara Guiltoft Schmidt Hansen

Ved konfirmationsgudstjeneste i Dybkær Kirke lørdag den 26. september kl. 9.30 konfirmeres:

Benjamin Mohr Thomsen

Caroline Vang Nielsen

Daniel Vedel Hansen

Daniel Bech Vestergaard

Emma Vestergaard Kristensen

Freja Raahauge Amtoft

Gustav Uhrskov

Hanna Toftum Poulsen

Johanne Bjerre Grimstrup

Liva Brunsgaard Bragh

Theresa Schytte Rasmussen

Victoria Maria Marques Franco

William Andreas Wich Goldenbaum

William Klaris Bork

Ved konfirmationsgudstjeneste i Dybkær Kirke lørdag den 26. september kl. 11.30 konfirmeres:

Felix William Henriksen

Frida Lund Jensen

Jakob Dragsdal Jepsen

Kean Oliver Skov

Lasse Nørgaard

Sebastian Haarup Nielsen

Sebastian Kjær Petersen

Følgende konfirmeres af Andreas Engelbrecht Hansen i Them Kirke lørdag den 12. september kl. 9.00:

Alberte Dahl Juncher Olesen

Albert Puk Frausing

Freja Vandsø Pedersen

Karoline Vistisen Kjær

Mathias Constantinou Pedersen

Sebastian Emil Hedegaard Rasmussen

Simon Graversgaard Christensen

Tobias Frank Sørensen

Tobias Hjorth Thomsen

William Laursen

Følgende konfirmeres af Andreas Engelbrecht Hansen i Them Kirke lørdag den 12. september kl. 10.00:

Benedikte Thiim

Fie Enggaard Nehl

Martine Kærsgaard Hansen

Teresa Simonsen

August Juel Bøgebjerg

Benjamin Schultz Carlsen

Emil Ellersgaard Kruse

Jens Kjærsgaard Christensen

Jonas Carøe Nielsen

Magnus Maagaard Bejer-Andersen

Magnus Ingvardsen

Følgende konfirmeres af Majbritt Kjærsgaard Roulund i Them Kirke lørdag den 12. september kl. 11.00:

Emil Vorre Nedell

Emilie Frost Iversen

Jonathan Dylmer Andersen

Mads Munk Daugaard

Matilde Andrea Engel Thomsen

Mia Berg Troelsen

Mikkel Meedom Jørgensen

Oskar Skriver Sjølander

Sandie Louise Petersen

Sara Boddum

Sebastian Hvid Larsen

Sergio Lopéz Acosta

Signe Christiansen

Signe Gam Schmidt

Victor Lietzen Rosenberg

Viktor Skaaning Bæk

Følgende konfirmeres af Andreas Engelbrecht Hansen i Brande Kirke søndag den 13. september kl. 10.00:

Alma Marie Rønde Sørensen

Andrea Bøttker

Frederik Jøker Balslev

Freya Vium Hermansen

Ida Flou Christensen

Kirrie Breumlund

Lykke Mikkeline Søgaard Bruun

Mathilde Vendelbo Bruun

Mille Kofoed

Victoria Østergaard Rohde

Følgende konfirmeres af Andreas Engelbrecht Hansen i Brande Kirke søndag den 13. september kl. 11.00:

Alberte Kronborg Christoffersen

Emil Hvid Nielsen

Emilie Matthiesen

Eva Nielstrup Haubjerg

Gry Sylvest Nedenskov

Ida Bernecker Pedersen

Josefine Dalsgaard Nielsen

Mickey Edvardsen

Noah Jose Fasig Præst Hansen

Oliver Matthiesen