Konfirmationer i Hvinningdal, Sinding, Them og Brande Kirker

Udgivet:28. april 2022, 11.30

Læsetid:3 minutter

KONFIRMATIONER: Følgende konfirmeres af sognepræst Tina Frank i Hvinningdal Kirke lørdag den 30. april kl. 9.30:

Celina Agersbæk Ali

Johanna Kjærsgaard Bjerrum

Alfred Juul Buchholt

Charlotte Dam

Christian Primdal Elbæk

Alexander Skaaning Jørgensen

Alma Filippa Kastrup-Jensen

Noah Mindedahl Mikkelsen

Walther Risom-Møller

Følgende konfirmeres af sognepræst Tina Frank i Hvinningdal Kirke lørdag den 30. april kl. 10.30:

Viktor Gylling Andersen

Signe Preuthun Andersen

Villads Nygaard Collin

Amalie Frandsen

Mathias Stenholt Haarup

Victor Lundberg Iversen

Frederik Damsgaard Jensen

Rasmus Mastrup Jensen

Tilde Mastrup Jensen

Anton Mejl Krautwald

Julius Skriver Nielsen

Lucas Pedersen

Julie Grey Schuster

Følgende konfirmeres af sognepræst Tina Frank i Hvinningdal Kirke lørdag den 30. april kl. 11.30:

Mynthe Kirstine Andersen

Tilde Brunse-Ottosen

Magnus Skou Dünser

Emil Tang Folmersen

Elias Westergaard Hoppe-Sivertsen

Margrethe Gejl Nedergaard

Elliot Victor Duch Pallesen

Freja Frøslev Rasmussen

Frederik Brændgaard Linning

Følgende konfirmeres af sognepræst Mette Glowienka i Sinding kirke lørdag den 30. april kl. 10.00:

Nickolaj Fogtmann Møller

Malte Kappel Brejner Schnoor

Tobias Suaning Busk Fuglsang

Følgende elever fra 7a på Frisholm Skole konfirmeres af Jacob Bech Joensen i Them Kirke den 30. april kl. 9.30 :

Alexander Sebastian Norsted

Amalie Reuter Yderstræde

Ellen Søberg Hansen

Emil Flø Brochmann

Emma Martha Meldgaard Jensen

Isabella Jordan Nielsen

John Bundgaard Pedersen

Josephine Tang Brochmann

Lucas Fuglsang Salomonsen

Mathias Bie

Naja Winther

Signe Hessellund Christensen

Nicklas Damborg Ditlefsen

Nicklas Winther

Nikolaj Kjærlund Assens

Rasmus Virklund Kehlet

Simone Lindved Andreasen

Tobias Niels Hedegaard Rasmussen

Valdemar Esman Jespersen

Victoria Munk Daugaard

William Emil Brandt

Følgende elever fra 7b på Frisholm Skole konfirmeres af Andreas Engelbrecht Hansen i Them Kirke den 30. april kl. 11.00 :

Adam Tølbøl

Andrea Skjoldan Kjær

Andreas Lockenwitz Kudsk

Casper Schmidt Wedel

Cayenne Sejthen Aabentoft

Clara Vestergaard Baatrup Kyvsgaard

Cody Francois Meisen Mule Henningsen

Emil Østermark Jørgensen

Frederik Løvborg

Jasmin Rhod Hansen

Jeppe Vorre Nedell

Jonas Jensen

Magnus Elias Theibel Dahl

Magnus Flø Brochmann

Magnus Valbjørn Dam Seerup

Marie Skriver Sjølander

Noah Fjeld Christensen

Oliver Læssøe Christiansen

Sara Jensen

Sarah Bruun Pedersen

Sophia Kærgaard Borup

Søren Tor Ibsen

Victor Kjær

Viktor Ellersgaard Kruse

Følgende konfirmeres af Andreas Engelbrecht Hansen i Brande Kirke den 1. maj kl 10.30:

Albert Klaris Kristoffersen

Alberte Overgaard

Christian Alexander Stokbro Niebuhr

Frederikke Koldby Adelborg

Frederikke Lerche Homann

Frida Elise Hvid Nielsen

Frida Nøhr Winding

Johannes Mejlhede Holst

Kristine Rosendal Rasmussen

Mette Johnsen Tange Mark

Nicoline Sonja Mærsk Pank

Niels Martin Nebel

Sofie Haarup Kousgaard

Therese Bjerg Hansen