DET ER DIT VALG - KV21

Kandidatliste Viborg Kommune

Dem kan du stemme på til kommunalvalget i Viborg Kommune 16. november 2021

5. oktober 2021, 15.41

Socialdemokratiet (A)

• Mads Panny, Viborg

• Anders Bertel, Frederiks

• Bent Mikkelsen, Viborg

• Birgith Bondekjær Langballe, Stoholm

• Birthe Harritz, Ørum

• Bjarne Andersen, Fly

• Eva Pinnerup, Viborg

• Lars Greve, Viborg

• Marianne Aaris Andersen, Viborg

• Martin Sanderhoff, Bjerringbro

• Mette Nielsen, Klejtrup

• Michael Philip Poulsen, Bjerringbro

• Niels Dueholm, Bjerringbro

• Steen Nysom, Viborg

• Winnie Nielsen, Karup

Radikale Venstre (B)

• Lasse Christiansen

• Michael Flarup

• Jan Rønne

• Marianne Tøttrup

• Signe Driefer

Det Konservative Folkeparti (C)

• Torsten Nielsen

• Stine Damborg

• Nikolai Norup

• Jakob Valdemar Ekberg, Bjerringbro

• Peter Juhl

• Simon Højer

• Claus Nielsen

• Steen A. Stephansen, Bjerringbro

• Lise Bertelsen

• Asbjørn Sennels

• Kenny Schødt

• Kirsten Holmgaard

• Steffen Drejer, Bjerringbro

• Sofie Ringgaard Schøning

• Malena Møller Mortensen

• Trine Dige

• Peter Ruby

• Christian Kapper

• Lars Bøche Jensen

• Ulrik Praastrup

• Ida Gottenborg Jacobsen

• Nicklas Verne Jensen, Bjerringbro

• Morten Christensen

• Poul-Erik Chortsen

• Lotte Frandsen

• Allan Clifford Christensen, Karup

Nye Borgerlige (D)

• Leo Nørgaard, Viborg

• Thomas Borup Laursen, Viborg

• Jakob Svendsen, Vorning

• Mads C. Prytz, Rødkærsbro

• Laust Nørskov, Hvam St.

• Johan Emil Gjermandsen, Viborg

Socialistisk Folkeparti (F)

• Elo Nielsen, Skals

• Mikael Løvschall, Kjeldbjerg

• Marianne Gaardsdal, Viborg

• Mads Georgi, Viborg

• Kirsten Winther Almind, Bjerringbro

• Kasper Ivanhoe Terkelsen, Viborg

• Martin Mølholt, Viborg

Liberal Alliance (I)

• Frederik Gottenborg Jacobsen, Vinkel

• Lene Foged, Stoholm

• Bo Wieck-Hansen, Tjele

Kristendemokraterne (K)

• Eva Kornum, Skelhøje

• Ghirmai Berhane, Rødkærsbro

• Hanne Ellemann Rytter, Finderup

• Ingrid Bak, Bjerringbro

• Knud-Gaarn-Larsen, Frederiks

Lokallisten – Viborg (L)

• Johnny F. Andresen, Karup/Kølvrå

Dansk Folkeparti (O)

• Lone Langballe, Tjele

• Kirsten Hørdum, Tjele

• Morten Thaarup, Viborg

• Anders Risom, Tjele

• Kim Poulsen, Tjele

• Jess Mikkelsen, Viborg

Hvad kan gå galt (T)

• Theis Bach Nielsen

Venstre (V)

• Ulrik Wilbek, Viborg

• Frederik Houmann Thuesen, Overlund

• Jakob Harritz, Viborg

• Anders Jensen, Løgstrup

• Lars Mogensen, Tjele

• Kim Dongsgaard, Rødkærsbro

• Kurt Mosgaard, Mønsted

• Lone Kastberg, Møldrup

• Kurt Johansen, Uldbjerg

• Pia Viller Arendt, Frederiks

• Claus Clausen, Vroue

• Åse Kubel Høeg, Viborg

• Majbrit Nørgaard, Ravnstrup

• Johannes F. Vesterby, Løvel

• Niels Jørgen Ottesen, Bjerringbro

• Sinna Maagaard, Sparkær

• Michael Nøhr, Klejtrup

• Ole Kristensen, Karup

• Britta Jarly, Viborg

• Katrine Fusager Rohde, Viborg

• Esben Tøttrup, Bjerringbro

Frihedslisten (Æ)

• Jesper Nørgaard, Viborg

Enhedslisten (Ø)

• Aksel Rosager Johansen

• Zahra Mohamud Ali

• Frederik Berg Overgaard

• Alfred Berg Overgaard

• Liz Dueholm

• Pernille Diemar

Alternativet (Å)

• Stine Isaksen, Viborg

• Didde Krabbe Johannesen, Viborg

• Jeppe Ottow, Viborg

• Kirsten Hindbo, Viborg

• Signe Sofie Larsen, Viborg

• Jens Boll, Bjerringbro

• Børge H. Jensen, Viborg

• Peter Owen, Bjerringbro

• Ole Utoft, Hjarbæk

• Hayley Newman, Viborg