Konfirmationer i Silkeborg Kirke

9. juni 2021, 09.40

Der er konfirmationer i Silkeborg Kirke i de to kommende weekender. Foto: Martin Ballund

Konfirmander fra Kornmod Realskole 7C og friskolen i Voel, Klippen - konfirmeres i Silkeborg Kirke lørdag den 12. juni kl. 10.30 af Per Rasmussen:

Amalie Witt

Andreas Gammelgaard Rosendal

Astrid Leth Juhlin

Camilla Holm Tygesen

Carl Agerbo

Emilie Vestergaard Boye

Filucca Marie Bing Lauritzen

Ida Bruhn Abildgaard

Ida Uldum Sørensen

Isabella Brønnum Cochran

Jannik Gert Jensen

Jeppe Søndergaard Bech Poulsen

Katrine Holm Tygesen

Karl Vatne Rasmussen

Magnus Leth Juhlin

Mathias Sommer

Mille Foldager Nielsen

No Kusk Pedersen

Rasmus Vium Birkelund

Sofia Loldrup

Tobias Nicolai Jensen

Konfirmander fra Langsøskolen - sport - 2020/2021 - konfirmeres i Silkeborg Kirke søndag den 13. juni kl. 10.00 af Per Rasmussen:

Emma Kidmose Hansen

Frederikke Falbe Brixius

Johan Klitte Ramhøj

Magnus Kyndesen

Magnus Maigaard Christensen

Magnus Spottag Clausen

Malthe van Diermen Jacobsen

Nora Juliane Glad

Patrick Brandt Pedersen

Sarah Manicus Jensen

Sebastian Bech Lorenzen

Sebastian Høegsberg Jensen

Signe Bay Dahl

Signe Klarsø Thøgersen

Simon Gaarde

Konfirmander fra Langsøskolen - 2020/2021 - konfirmeres i Silkeborg Kirke lørdag den 19. juni kl. 10.30 af Susanne Kolby Rahbek:

Bastian Emil Dunvad Dons

Catrine Emilie Rask Nissen

Dina Gordon Frederiksen

Emilia Dyhr Høyer Christensen

Helene Serup Spaabæk

Kaya Bjerring Jørgensen

Luka Klejnstrup Scheler

Max Ditmer Kristensen

Nikolaj Mertz Bjørn

Oliver Rosenkvist

Rasmus Nielsen Stenholt

Sara Johansen Halkier

Signe Damgaard Jørgensen

Silje Ræbild Nedergaard Haldborg

Silke Steen Sørensen

Konfirmander fra Kornmod Realskole 7D - 2020/2021 - konfirmeres i Silkeborg Kirke søndag den 20. juni kl. 9.30 af Susanne Kolby Rahbek:

Anna Olivia Herlev Jensby

Daniel Christian Ebbesen

Filip Bozic Jensen

Kian Krag Elmholdt

Marcus Maximilian Larsen Pape

Timothy Frederik Beck

Victoria Kampmann Johansen

Konfirmander fra inklusionsklassen ved Langsøskolen 2020/2021 - Konfirmeres i Silkeborg Kirke søndag den 20. juni kl. 11.30 af Anette Kortegaard:

Andreas Wandall

David Gulborg Andresen

Jonas Johnny Witting Persson

Johan Rask Rasmussen

Lukas Sørensen

Nicoline Maja Münsberg

Victor Bang Klein

Indlæser debat...