Konfirmationer i Ry, Låsby, Tulstrup, Dover og Gl. Rye

17. august 2021, 10.50

I den kommende tid er der konfirmationer i kirkerne i Ry, Låsby, Tulstrup, Dover og Gl. Rye. Foto: Martin Ballund

KONFIRMATIONER: Følgende konfirmeres af Dorthe Gudmund Larsen i Ry Kirke lørdag den 21. august kl. 9.30:

Andrea Højland Strøbech

Anton Strange Damm

Celine Rose Leth

Christian Milsgaard

Gustav Vestergaard Lohmann

Holger Søgaard Dahl

Ida Krøjgaard Holleufer

India-Aviaya Kjærtinge

Jacob Brunsbjerg Christensen

Julie Emma Maschke Tingleff

Mads Beese Frederiksen

Mathias Nielsen

Nynne Rettrup Petersen

Følgende konfirmeres af Jesper Hanneslund i Ry Kirke lørdag den 21. august kl. 11.00:

Oliver Meyer Jørgensen

Sigurd Jakobsen Schultz

Sofie Milwertz

Caroline Hornsleth Kirk

Astrid Thuy Lunde Kudsk

Esther Margrethe Brænder

Laurits Bäckström

Mikkel Isager Sørensen

Nelle Vestergaard Krogh

Emely Thierry Vessel

Emma Elisabeth Aavild

Signe Risager Fosgrau Rasmussen

Noah Scheel

Mads Malbasic Larsen

Anne-Katrine Krarup Knudsen

Følgende konfirmeres af Dorthe Gudmund Larsen i Ry Kirke søndag den 22. august kl. 9.30:

Bertram Robin Graahede

Christoffer Emil Brøgger Rasmussen

Emma Elisabeth Averhoff Bach

Freja Rosenmejer

Gustav Juul Johansen

Jakob Rønholt Knudsen

Johanne Christine Horst Petersen

Johanne Hesseldahl Rasmussen

Jonas Håse Albertsen

Mads Brandt Christensen

Mads Marius Rejmer

Magnus Hasse Janke

Mathias Ellgaard Klysner Vestergaard

Oliver Bjørn Olesen

Storm Graversen

Tilde Nornild Holst Sørensen

Tilde Højte Næsborg

Victoria Enevoldsen Gnoni

Følgende konfirmeres af Jesper Hanneslund i Ry Kirke søndag den 22. august kl. 11.00:

Alexander Randrup Johansen

Asta Dorthea Rytter Jørgensen

Caroline Højgaard Funder

Holger Bernstorff Justesen

Karla Kefele Hansen

Ulrikke Karen Langgaard Koch

Adrian Linnebjerg Rasmussen

Arthur Middelberg

Alfred Kloppenborg-Skrumsager Olsen

Anna Neerup Engelhardt Nordestgaard

Clara Kirstine Honoré

Frida Højgaard Knudsen

Ida Stabell Bech Olesen

Julius Strømgaard-Eriksen

Mai Ipsen Damholdt

Malthe Undall Vrou

Philip With Andersen

Silja Hoberg Nielsen

Sophus Børsting Nielsen

Tue Bach Aaen

Elliot Klein Betzer Pedersen

Følgende konfirmeres af Jesper Hanneslund i Ry Kirke lørdag den 28. august kl. 10.00:

Astrid Bak

Carl Emil Hvid Junker Jensen

Carla Lee Stockwell

Elias Christian Vand

Gustav Nonbo Weigelt Rasmussen

Helene Miriam Thomsen Lorentzen

Jacob Buch Taudorf

Maiken Winther Sandager

Niels Levring Staghøj

Noah Hjerrild Jakobsen

Sophie Emilie Bang Overby

Maria Eggert Andersen

Carla Nodder Vangsaae

Lærke Scheffmann Bay Johansen

Maya Nørregaard Vinther Schmidt

Marius Holger Glass Køhler

Nikolaj Bjerregaard

Jennifer Steffani Sejr

Kristian Mygind Hjort

Følgende konfirmeres i Låsby Kirke søndag den 22. august kl. 9.15:

Nicklas Agerbo Westh

Freja Jegstrup Graff

Mads Huulbæk Andersen

Sofie Secher Rørbye

Malthe Mikkelsen Mohr

Viktor Poulsen

Lærke Maigaard Jensen

Simon Telling Daugaard Pedersen

Marcus Keller Henriksen

Sofia Holmgaard Poulsen

Anton Grønkjær Kristoffersen

Katarina Thornvig Vingtoft

Magnus Thomassen

Følgende konfirmeres i Låsby Kirke søndag den 22. august kl. 11.00:

Kristian Emil Steenberg Pedersen

Celina Iris Hesselgart

Philip Sahl-Andersen

Sarah Mentz Andersen

Christian Husum Harkjær

Mikkel Vesterbæk Frandsen

Freia Ærthøj Kanne Nikolajsen

Signe Krogh Sørensen

Magnus Henry Husted Blok

Mads Marius Fonager

Viggo Steindorff Poulsen

Anders Sthen Andersen

Emma Elgaard Larsen

Følgende konfirmeres i Tulstrup Kirke søndag den 29. august kl. 9.15:

Asger Hove Vidriksen

August Andreas Bjerre Nielsen

Cecilie Skovmand

Clara Dalgas Casper

Elvira Lynggaard Andersen

Klara Lindberg Schjødt

Marius Andersen Walde

Oskar Kronborg Friis

Følgende konfirmeres i Tulstrup Kirke søndag den 29. august kl. 10.45:

Mia-Amélie Høeberg-Hansen

Sander Bøg Christoffersen

Sif Damgaard Risvig

Simon Østerbol Pedersen

Smilla Holm Hansen

Stiig Weigelt Rasmussen

Thea Fuglsang Stærk

Willads Gorm Pedersen

Følgende konfirmeres i Dover kirke søndag den 5. september kl. 10.00:

Caroline Kückelhahn Nilson

Ella Birch Larsen

Frida Larsson Eg

Ludvig Mørk Hegnhøj

Mads Arnfred Toustrup Zacho

Mai Lykke Grimstrup

Sander Mikkelsen Lihn

Følgende konfirmeres i Skt. Sørens Kirke i Gl. Rye lørdag den 4. september kl. 9.00:

Dagmar Rud

Frederik Sjørslev Schmidt

Jens Vitus Leth-Espensen

Kristian Anton Braad

Liva Nyholm Lang

Magne Stølsved Wittenburg Christoffersen

Maise Emilia Kristensen

Marcus Emborg

Marie Esther Rundell

Noah Gadebæk Kajhøj Ibsen

Smilla Kjær Thormann

Tristan Marcus Pilgaard Gertz

Følgende konfirmeres i Skt. Sørens Kirke i Gl. Rye lørdag den 4. september kl. 11.00:

Alexander Torrild Pedersen

Alma Stentoft Thomsen

Bine Marie Rask Fick

Elisa Junker Ceravolo

Filippa Marie Viuff

Gustav Kring

Ida Grøndal Laursen

Jeppe Arvad Dyhrberg

Johanna Wang Kjær Kofod-Olsen

Mikkel Hartwell Christensen

Nicoline Gebaauer Sveistrup

Sander Bønsdorff Clausen

Wilma Zangenberg Østermark

Indlæser debat...